Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Ασφάλεια στις Εργασίες Σιδηροτροχιάς

Ασφάλεια στις Εργασίες Σιδηροτροχιάς

Ασφάλεια στις Εργασίες  Σιδηροτροχιάς

Η Ομάδα CONDOR είναι μια μικρομεσαία εταιρεία παροχής υπηρεσιών, η οποία προσφέρει εδώ και 40 χρόνια υπηρεσίες ασφάλειας στις εργασίες σιδηροτροχιάς της εταιρίας Deutsche Bahn AE, σε ιδιωτικούς πελάτες, βιομηχανίες, εμπόρους και δημόσιους αγοραστές σε εθνικό επίπεδο.Για πολύ μεγάλα έργα υποδομής σε διάφορες πόλεις της Γερμανίας, ψάχνουμε άντρες και γυναίκες για ενεργή υποστήριξη. Οι πόλεις είναι οι εξής: Ερφούρτη, Βερολίνο, Μαγδεμβούργο.

Τα καθήκοντά σας:

• Παρακολούθηση της κυκλοφορίας στα εργοτάξια
  • Προειδοποίηση ανθρώπων για εισερχόμενα τρένα στις ράγες
  • Προειδοποιητικά σήματα
  • Επιβεβαίωση  ότι οι εργαζόμενοι μπορούν να εγκαταλείψουν την σιδηροτροχιά με ασφάλεια και χωρίς βιασύνη

Οι δεξιότητες σας:

• Επίπεδο στα Γερμανικά τουλάχιστον Β1 (Μαθήματα Γερμανικών  παρέχονται από εμάς με ελάχιστο κόστος  - Γνώση Γερμανικών επιθυμητή)
  • Να σας αρέσει να εργάζεστε σε εξωτερικό χώρο και να είστε τουλάχιστον 21 ετών.
  • Να μην έχετε οφθαλμολογική πάθηση δυσχρωματοψίας (διαχωρισμός κόκκινου-πράσινου)
  • Να είστε υπεύθυνοι και να μπορείτε να επικεντρώνεστε.
  • Να είστε έτοιμοι να περάσετε το τεστ φυσικής κατάστασης και τη δοκιμασία ψυχολογικής επάρκειας.

Ώρες εργασίας και προσαυξήσεις :

• 160 ώρες το μήνα (δυνατότητα νόμιμης υπερεργασίας)
  • Προσαυξήσεις Νύκτας:  20%
  • Προσαυξήσεις στις Αργίες: 100%
  • Κυριακές:  50%

Προσφέρουμε:

• Εκπαίδευση στη θέση ασφάλειας σύμφωνα με τους κανονισμούς της Deutsche Bahn
  • Ένα σταθερό εισόδημα και ένα ενδιαφέρον περιβάλλον εργασίας – Μόνιμη εργασία
  • Διαμονή δωρεάν για του πρώτους δύο-τρείς μήνες και βοήθεια για εύρεση μόνιμης κατοικίας
  • Διάφορες δραστηριότητες σε μια ευέλικτη ομάδα
  • Προσωπική και δίκαιη αντιμετώπιση

Αν ενδιαφέρεστε για αυτή τη θέση: