Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Διπλωματούχος Μηχανικός ή Φυσικός ή Χημικός

Διπλωματούχος Μηχανικός ή Φυσικός ή Χημικός

Διπλωματούχος Μηχανικός ή Φυσικός ή Χημικός στο Ινστιτούτο Επιστημών Χημικής Μηχανικής του Ιδρύματος Τεχνολογίας και Έρευνας .

To Ινστιτούτο Επιστημών Χημικής Μηχανικής του Ιδρύματος Τεχνολογίας και Έρευνας (ΙΤΕ/ΙΕΧΜΗ) στο πλαίσιο της υλοποίησης του ερευνητικού έργου με τίτλο «Βελτιστοποίηση και Επίδειξη Μονάδας Συμπαραγωγής Ηλεκτρισμού και Θερμότητας με Κελιά Καυσίμου (DemoCHP)» με κωδικό πράξης (ΜΙS) 5038611 στο πλαίσιο της Δράσης «Ενίσχυση σχεδίων έρευνας ανάπτυξης και καινοτομίας στον τομέα προτεραιότητας της RIS3 «Ενεργειακές Εφαρμογές» προτίθεται να απασχολήσει έκτακτο προσωπικό, στο οποίο θα χορηγηθεί υποτροφία και προσκαλεί φυσικά πρόσωπα να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους για την ανάληψη των σχετικών έργων.

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

• Δίπλωμα Μηχανικού ή Πτυχίο Φυσικής ή Χημείας
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας

ΕΠΙΘΥΜΗΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

• Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Εξειδίκευσης

ΧΡΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ

Η εκτιμώμενη μέγιστη συνολική χρονική διάρκεια της σύμβασης που θα συναφθεί ανάμεσα στο Ινστιτούτο Επιστημών Χημικής Μηχανικής του Ιδρύματος Τεχνολογίας και Έρευνας (ΙΤΕ/ΙΕΧΜΗ) και στο επιλεγέν προσωπικό παρατίθεται στον Πίνακα του Παραρτήματος για τη θέση της παρούσας πρόσκλησης.

Ο εκτιμώμενος χρόνος έναρξης του έργου είναι η 01/04/2019

ΤΟΠΟΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ

Ως τόπος απασχόλησης του έκτακτου προσωπικού ορίζεται η έδρα του Ινστιτούτου Επιστημών Χημικής Μηχανικής του Ιδρύματος Τεχνολογίας και Έρευνας (ΙΤΕ/ΙΕΧΜΗ), Οδός Σταδίου, Πλατάνι, 265 04, Πάτρα

ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν τις αιτήσεις τους και όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά το αργότερο μέχρι και 15/2/2019, 16.00. Οι αιτήσεις θα πρέπει να υποβάλλονται ηλεκτρονικά, με όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά, στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. με κοινοποίηση (cc) στην Δρ Μαρία Δαλέτου, Εντεταλμένη Ερευνήτρια, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. , με την ένδειξη: «Αίτηση στο πλαίσιο της πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος του ερευνητικού έργου «Βελτιστοποίηση και Επίδειξη Μονάδας Συμπαραγωγής Ηλεκτρισμού και Θερμότητας με Κελιά Καυσίμου, DemoCHP» για τη θέση με α/α 1». Αντικατάσταση της πρότασης ή διόρθωση αυτής ή συμπλήρωση τυχόν ελλειπόντων δικαιολογητικών επιτρέπεται μόνο μέχρι τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των προτάσεων. Προτάσεις, οι οποίες θα υποβληθούν μετά την ανωτέρω ημερομηνία και ώρα θα απορρίπτονται ως εκπρόθεσμες και δε θα αξιολογούνται. Ελλιπείς αιτήσεις και αιτήσεις χωρίς αναφορά σε αντικείμενο θέσης δεν θα ληφθούν υπ’ όψιν. Προσόντα που αναφέρονται είτε στην πρόταση, είτε στο βιογραφικό σημείωμα, αλλά δεν τεκμηριώνονται με την υποβολή των αντιστοίχων δικαιολογητικών, δε θα ληφθούν υπ’ όψιν και δε θα μοριοδοτηθούν για την τελική κατάταξη των υποψηφίων.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στην Κλεάνθη Ζαχαροπούλου, τηλ. 2610 965278, e-mail: kleanthi@iceht.forth.gr, ενώ για πληροφορίες και ερωτήσεις σχετικά με το αντικείμενο της θέσης οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στην Δρ Μαρία Δαλέτου ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ).

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο.

Ημερομηνία:28.01.2019

Attachments: