Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Μεταδιδάκτορας Βιολόγος

Μεταδιδάκτορας Βιολόγος

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, στο πλαίσιο υλοποίησης του ερευνητικού έργου Καινοτόμες Υδρογέλες για την ενεργητική στόχευση και αποτελεσματική μεταφορά χημειοθεραπευτικών στον καρκίνο του παγκρέατος (PANHYDROMED) της Πράξης με Κωδ. Τ1ΕΔΚ-01612, MIS 5030862 ανακοινώνει την παρούσα πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την υποβολή Πρότασης για σύναψη σύμβασης ανταποδοτικής υποτροφίας, από φυσικό πρόσωπο Μεταδιδάκτορα, στο οποίο θα ανατεθεί η παραγωγή παραδοτέων, διάρκειας έξι (6) μηνών με δυνατότητα να ανανεωθεί ή παραταθεί χωρίς περιορισμό, μετά από απόφαση του αρμοδίου οργάνου του ΕΛΚΕ και εφόσον υπάρχει η απαιτούμενη πίστωση στο έργο, χωρίς τη διενέργεια νέας πρόσκλησης, μέχρι την ημερομηνία λήξης του έργου, ήτοι 08/07/2021 ή την ημερομηνία που τυχόν αυτό παραταθεί, ως ακολούθως:

Θέση (1) Μεταδιδάκτορας Βιολόγος.

Αριθμός ατόμων Ένα (1) Αντικείμενο θέσης -Τοξικολογικές και τοξικοκινητικές μελέτες επιλεγμένων νανοσκευασμάτων σε ζώα - Συγκριτική μελέτη τοξικότητας σε υποξεία επαναλαμβανόμενη χορήγηση - Μελέτες δραστικότητας σκευασμάτων υδρογέλης σε ζωικά πρότυπα καρκίνου και προσδιορισμός των φαρμακοκινητικών παραμέτρων τους Ενότητα Εργασίας Ενότητα Εργασίας 6 - Προκλινικές μελέτες in vivo των σκευασμάτων.

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

• Πτυχίο ΑΕΙ Βιολογίας ή συναφούς ειδικότητας της Ελλάδος ή του Εξωτερικού αναγνωρισμένο από το ΔΟΑΤΑΠ
  • Διδακτορικός τίτλος σε συναφές αντικείμενο με τη βιολογία ή ανοσοβιολογία του καρκίνου ή τα αντικαρκινικά φάρμακα
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας, όπως αποδεικνύεται με βάση το άρθρο 1 π.δ. 146/2007 σε συνδυασμό με το τελευταίο εδάφιο της παρ.1 του άρθρου 1 Π.Δ.116/2006.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν ή να αποστείλουν με οποιονδήποτε τρόπο αλλά με δική τους αποκλειστικά ευθύνη για την εμπρόθεσμη κατάθεση Πρόταση, εμπεριέχουσα τα παραπάνω αναφερόμενα δικαιολογητικά συμμετοχής, σε σφραγισμένο φάκελο μέχρι την 8η Φεβρουαρίου 2019 και ώρα 14:00 (τέλος προθεσμίας) στη διεύθυνση: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ - ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ Γιαννιτσών με Λαχανά, Συγκρότημα Τσαλαπάτα, ΤΚ 38334,Βόλος. (Υπ’ όψη κου Κοντού Θεόδωρου, τηλ. 24210 06413 και κας Βασίλαρου Ε. τηλ. 24210 06403)

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο

Ημερομηνία:28.01.2019