Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Τεχνικός Πληροφορικής στο Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ

Τεχνικός Πληροφορικής στο Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ

Το Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ προκηρύσσει την πλήρωση μίας (1) θέσης Τεχνικού Πληροφορικής, με σύμβαση εργασίας ορισμένου χρόνου, πλήρους απασχόλησης.

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ

 Βέλτιστη λειτουργία και ασφάλεια της δικτυακής υποδομής του Ε.Ι.Π.

 Ομαλή λειτουργία και συντήρηση του δικτυακού και υπολογιστικού εξοπλισμού του Ε.Ι.Π.

 Ασφάλεια των υπολογιστικών συστημάτων του Ε.Ι.Π. έναντι κακόβουλου λογισμικού ή εξωτερικών επιθέσεων

 Εγκατάσταση, διαχείριση, συντήρηση και ασφάλεια του εξυπηρετητή ηλεκτρονικής αλληλογραφίας του Ε.Ι.Π.

 Διαχείριση αντιγράφων ασφαλείας (backups) των δεδομένων των εξυπηρετητών και των Βάσεων Δεδομένων του Ε.Ι.Π.

 Απρόσκοπτη λειτουργία και ασφάλεια των Βάσεων Δεδομένων του ΕΙΠ.

 Σχεδιασμό και συντονισμό των δραστηριοτήτων ενημέρωσης σε θέματα ασφαλείας

 Εισήγηση για αγορά και εγκατάσταση νέων συστημάτων ή εφαρμογών

 Διαμόρφωση Πολιτικής Ασφαλείας και ενημέρωση χρηστών

 Τεχνική εποπτεία της ιστοσελίδας του Ε.Ι.Π.

ΠΡΟΣΟΝΤΑ ON / OFF

Πτυχίο Πληροφορικής ή Επιστήμης Υπολογιστών ή αντιστοίχων Πανεπιστημίου, ή Δίπλωμα Ηλεκτρονικού Μηχανικού Πολυτεχνείου/Πολυτεχνικής Σχολής κατά ΤΕΕ, ή Δίπλωμα Ηλεκτρολόγου Μηχανικού και Μηχανικού Υπολογιστών Πολυτεχνείου / Πολυτεχνικής Σχολής κατά ΤΕΕ

 Kαλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

 Τουλάχιστον δύο [2] χρόνια εμπειρίας αντίστοιχης προς το αντικείμενο της θέσης

ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν τις αιτήσεις τους και όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά το αργότερο μέχρι και την Κυριακή, 3 Φεβρουαρίου 2019, μέσω της ηλεκτρονικής διεύθυνσης: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. , με την ένδειξη: “Υποβολή πρότασης για μια θέση Τεχνικού Πληροφορικής στο Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ”.

Αιτήσεις οι οποίες δεν θα συνοδεύονται από βιογραφικό σημείωμα και την υπογεγραμμένη πρόταση – δήλωση δεν θα εξετάζονται.

Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο Γραφείο Ανθρωπίνων Πόρων 210-6478857, 210-6478858, ή και στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. .

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο.
Ημερομηνία:24.01.2019
Attachments: