Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Μηχανολόγος Μηχανικός

Μηχανολόγος Μηχανικός

Μηχανολόγος Μηχανικός Πωλήσεων

H Alphadynamic Pumps Co., εταιρία η οποία εισάγει και κατασκευάζει αεροδιαφραγματικές αντλίες για τη βιομηχανία, επιθυμεί να προσλάβει Μηχανολόγο Μηχανικό Πωλήσεων στο τμήμα πωλήσεων για μόνιμη συνεργασία πλήρους απασχόλησης.

Χαρακτηριστικά θέσης:

• Ανάπτυξη πελατολογίου στην Ελλάδα / τομέας βιομηχανίας
  • Τακτικές επισκέψεις στο πελατολόγιο της εταιρίας
  • Προετοιμασία οικονομικών προσφορών βάσει αναγκών του πελάτη, follow-up προσφορών, τήρηση reports όλων των ενεργειών
  • Τεχνική υποστήριξη των πελατών σχετική με τηv καλή λειτουργία των προϊόντων
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις στην Ελλάδα

Απαραίτητα προσόντα:

• Πτυχίο μηχανολόγου μηχανικού ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου
  • Άριστη γνώση Η/Υ και MS Office
  • Δυνατότητα ταξιδιών στην Ελλάδα

Επιθυμητά προσόντα:

• Δεύτερη ξένη γλώσσα θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Ειδίκευση πάνω στη μηχανική ρευστών θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να χαρακτηρίζεται για την οργάνωσή του, την ομαδικότητα, την ευχέρεια στον γραπτό και τον προφορικό λόγο και για την ικανότητα ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων.
  • Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να έχει τη δυνατότητα να εργαστεί υπό συνθήκες πίεσης τηρώντας αυστηρά χρονοδιαγράμματα.
Ημερομηνία:24.01.2019
Πηγή:www.skywalker.gr