Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Πτυχίο ΑΕΙ Οινολογίας ή τεχνολογίας τροφίμων ή βιολογίας ή χημείας

Πτυχίο ΑΕΙ Οινολογίας ή τεχνολογίας τροφίμων ή βιολογίας ή χημείας

Πτυχίο ΑΕΙ Οινολογίας ή τεχνολογίας τροφίμων ή βιολογίας ή χημείας

ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΑ/Ινστιτούτο Τεχνολογίας Αγροτικών Προϊόντων εκδηλώνει ενδιαφέρον για την υποβολή πρότασης προς σύναψη μίας (1) σύμβασης μίσθωσης έργου ιδιωτικού δικαίου, με φυσικό πρόσωπο, για τις ανάγκες υλοποίησης του προγράμματος/έργου «Oenovation» με κωδικό Τ1ΕΔΚ-04747 (MIS 5031228) (ΕΥΔΕ–ΕΤΑΚ 2592/18/7/2018, ΑΔΑ: 6Θ0Θ4653ΠΣ-Ν6Ι) και με τίτλο “Αξιοποίηση νέας φυσικής Ελληνικής μικροβιακής χλωρίδας προς παραγωγή οίνων υψηλής ποιότητας” ενδιαφέρεται για την υποβολή πρότασης προς σύναψη μίας (1) σύμβασης μίσθωσης έργου ιδιωτικού δικαίου, με φυσικό πρόσωπο, με αντικείμενο την απομόνωση νέων στελεχών ζυμών (Π1), τη μοριακή ταυτοποίηση και τα οινολογικά χαρακτηριστικά των στελεχών ζυμών (Π2) καθώς και με την συγγραφή εκθέσεων/παραδοτέων του έργου.

Απαραίτητα προσόντα:

- Πτυχίο ΑΕΙ Οινολογίας ή τεχνολογίας τροφίμων ή βιολογίας ή χημείας ή άλλης συναφούς ειδικότητας της Ελλάδος ή κάτοχος ισότιμου τίτλου της αλλοδαπής αντίστοιχης ειδικότητας, αναγνωρισμένο από το ΔΟΑΤΑΠ.

- Καλή γνώση Αγγλικών και καλή γνώση μιας δεύτερης ξένης γλώσσας.

- Επιστημονικές δημοσιεύσεις στο αντικείμενο του Έργου (διεθνή επιστημονικά περιοδικά, ανακοινώσεις σε συνέδρια κ.α.)

ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗΣ

Όσοι επιθυμούν να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους καλούνται να υποβάλουν εγγράφως πρόταση για σύναψη σύμβασης μίσθωσης έργου, κατ' άρθρο 681 ΑΚ, μέχρι και την 28.1.2019 και ώρα 13:00 μ.μ., σε κλειστό φάκελο με την ένδειξη «Για την αριθμ. 32/935/10.1.2019 Πρόσκληση εκδήλωσης Ενδιαφέροντος. ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΧΤΕΙ.». Η πρόταση υποβάλλεται στα γραφεία του Ινστιτούτου Τεχνολογίας Αγροτικών Προϊόντων της Γενικής Διεύθυνσης Αγροτικής Έρευνας, του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΚΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ, οδός Σοφοκλή Βενιζέλου 1, 14123, Λυκόβρυση, Αττικής. Προτάσεις που θα παραληφθούν μετά την παραπάνω ημερομηνία και ώρα δεν θα γίνουν αποδεκτές. Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο τηλέφωνο 210-2845940.

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο.

Ημερομηνία:23.01.2019

Attachments: