Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Μεταδιδάκτορας Ερευνητής Πτυχιούχος Πανεπιστημιακής ή Πολυτεχνικής Σχολής Πληροφορικής, Μαθηματικών ή Φυσικής

Μεταδιδάκτορας Ερευνητής

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, στο πλαίσιο υλοποίησης του ερευνητικού έργου «ΕΥΦΥΕΣ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ (ΕΝΟΡΑΣΗ)» ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ την παρούσα πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την υποβολή Πρότασης για σύναψη σύμβασης ανταποδοτικής υποτροφίας, από φυσικό πρόσωπο Μεταδιδάκτορα, Πτυχιούχο Πανεπιστημιακής ή Πολυτεχνικής Σχολής της Ελλάδος ή του Εξωτερικού αναγνωρισμένο από το ΔΟΑΤΑΠ, συναφές με την πληροφορική, τα μαθηματικά ή τη φυσική, στον οποίο θα ανατεθεί η παραγωγή παραδοτέων, διάρκειας από την υπογραφή της σύμβασης μέχρι 17.07.2021.

Το αντικείμενο της έρευνας εστιάζει σε μεθοδολογίες επεξεργασίας, ανάλυσης ή/και κωδικοποίησης των σημάτων που λαμβάνονται από το υπό ανάπτυξη οπτικοακουστικό σύστημα, και της εξαγωγή πληροφορίας από αυτά γενικότερα. Μεταξύ των μεθόδων που θα διερευνηθούν περιλαμβάνονται μέθοδοι προεπεξεργασίας και μετασχηματισμού των σημάτων, εξαγωγής χαρακτηριστικών, εντοπισμού και αναγνώρισης σημείων ή περιοχών ενδιαφέροντος στα σήματα, κλπ. Επίσης θα διερευνηθούν μεθοδολογίες που θα αξιοποιούν την οπτική πληροφορία σε συνδυασμό την πληροφορία που λαμβάνεται από άλλες πηγές για την καθοδήγηση του χρήστη, την δημιουργία περιλήψεων και τη χαρτογράφηση της λαμβανομένης πληροφορίας.

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΤΑΣΕΩΝ

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν ή να αποστείλουν με οποιονδήποτε τρόπο αλλά με δική τους αποκλειστικά ευθύνη για την εμπρόθεσμη κατάθεση Πρόταση, σε σφραγισμένο φάκελο μέχρι την 28η Ιανουαρίου 2019 και ώρα 14:00 (τέλος προθεσμίας) στη διεύθυνση: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ - ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ Γιαννιτσών με Λαχανά, Συγκρότημα Τσαλαπάτα, ΤΚ 38334,Βόλος (Υπ’ όψη κου Κοντού Θεόδωρου, τηλ. 24210 06413 και κας Βασίλαρου Ε. τηλ. 24210 06403) και θα πρέπει να αναφέρουν εξωτερικά του φακέλου τον αριθμό πρωτοκόλλου της παρούσας πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την οποία υποβάλουν την Πρότασή τους. Εμπρόθεσμες θεωρούνται οι προτάσεις που θα παραληφθούν από το Πρωτόκολλο της Γραμματείας του ΕΛΚΕ μέχρι την παραπάνω οριζόμενη ημερομηνία. Στην περίπτωση ταχυδρομικής αποστολής ή αποστολής μέσω ταχυμεταφοράς, η Επιτροπή Αξιολόγησης ουδεμία ευθύνη φέρει για τον χρόνο και το περιεχόμενο των φακέλων της πρότασης που θα αποσταλούν και δε δεσμεύεται από την ημερομηνία που αναγράφεται στη σφραγίδα του ταχυδρομείου.

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο.

Ημερομηνία:17.01.2019

Attachments: