Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Plant Manager – Β’ ΒΙ.ΠΕ. Βόλου

Plant Manager – Β’ ΒΙ.ΠΕ. Βόλου

Εταιρία παραγωγής ενέργειας, μέλος πολυεθνικού ομίλου, ζητά ηλεκτρολόγο ή μηχανολόγο μηχανικό ΑΕΙ, για τη θέση του Plant Manager στο νεόδμητο, πλήρως αυτοματοποιημένο εργοστάσιό της στην περιοχή του Βόλου.

Καθήκοντα θέσης:

• Διαχείριση της ομάδας χειριστών του σταθμού για την ορθή εκτέλεση όλων των δραστηριοτήτων λειτουργίας και αποκατάστασης βλαβών
  • Διαχείριση των παραγγελιών και παραλαβών α’ υλών
  • Τήρηση και εποπτεία του προγράμματος προληπτικής συντήρησης του ηλεκτρολογικού και μηχανολογικού εξοπλισμού
  • Διαχείριση ανταλλακτικών και αναλωσίμων
  • Εφαρμογή του προγράμματος ασφάλειας και υγιεινής της εργασίας
  • Σύνταξη αναφορών και ενημέρωση της κεντρικής διοίκησης της εταιρίας
  • Διαχείριση επιθεωρήσεων από εξωτερικούς φορείς

Ελάχιστα απαιτούμενα προσόντα:

• Πτυχίο ΑΕΙ τμήματος ηλεκτρολόγων ή μηχανολόγων μηχανικών και άδεια άσκησης επαγγέλματος TEE
  • Εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανική παραγωγή
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (προφορική και γραπτή επικοινωνία)