Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Θέση βοηθού ερευνητή στο πεδίο της υπολογιστικής τοξικολογίας

Θέση βοηθού ερευνητή στο πεδίο της υπολογιστικής τοξικολογίας

Το Εργαστήριο Προηγμένων, Σύνθετων, Νανο Υλικών και Νανοτεχνολογίας (R-Nano) του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου προκηρύσσει θέση βοηθού ερευνητή στο πεδίο της υπολογιστικής τοξικολογίας

Περιγραφή υποχρεώσεων:

• • Συμμετοχή σε ερευνητικό πρόγραμμα με βασικό αντικείμενο την υπολογιστική τοξικολογία στα νανο - υλικά.
  • • Ενασχόληση με δράσεις διαβούλευσης και επικοινωνίας ερευνητικών αποτελεσμάτων, μέσω φυσικής παρουσίας και ηλεκτρονικών μέσων.
  • • Παρουσία σε διεπιστημονικές, διεθνείς συναντήσεις και συνέδρια. Εμπειρία και δεξιότητες:
  • • Μεταπτυχιακό δίπλωμα ειδίκευσης στις Eφαρμοσμένες Mαθηματικές Eπιστήμες ή Bιοπληροφορική ή σε παρεμφερές ερευνητικό/γνωστικό πεδίο.
  • • Εμπειρία σε υπολογιστικούς αλγορίθμους Machine Learning (ML): Neural Nets, Support Vector Machines (SVM), Ensemble Learning approach with stochastic gradient boosting and bagging algorithms: decision tree forest (DTF), decision tree boost (DBT).
  • • Υψηλού επιπέδου δεξιότητες στο γραπτό και προφορικό λόγο στην ελληνική και αγγλική γλώσσα.
  • • Εμπειρία σε predictive toxicology modelling θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως.

- Για να υποβάλλετε την υποψηφιότητά σας, παρακαλούμε αποστείλετε λεπτομερές βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. και θα σας ενημερώσουμε για την ημερομηνία και τον τόπο που θα δώσετε συνέντευξη.

-Για οποιαδήποτε ερώτηση, παρακαλούμε απευθυνθείτε στο: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Ημερομηνία:13.11.2018

Πηγή:www.diorismos.gr