Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Βιοεπιστήμονας

Βιοεπιστήμονας

1 Βιοεπιστήμονας

Το Εθνικό Κέντρο Βιοϊατρικών Επιστημών (Ε.ΚΕ.Β.Ε.)ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΦΛΕΜΙΝΓΚ, που εδρεύει στη Βάρη της Π.Ε. Ανατ. Αττικής της Περιφέρειας Αττικής, στο πλαίσιο της υλοποίησης του Έργου Εμβληματική δράση Ιατρική Ακριβείας, το οποίο χρηματοδοτείται από τη Γενική Γραμματεία Έρευνας και Τεχνολογίας στο πλαίσιο της από 22-08-2018 Συμφωνίας μεταξύ ΓΓΕΤ και SIEMENS Α.Ε. περί Χρηματοδότησης του Εθνικού Δικτύου Ιατρικής Ακριβείας, ανακοινώνει την πρόσληψη με σύμβαση εργασίας ΙΔΟΧ, 6μηνης διάρκειας με δυνατότητα ανανέωσης ή παράτασης χωρίς περιορισμό μετά από απόφαση του Δ.Σ. του ΕΚΕΒΕ ΦΛΕΜΙΓΚ, με εκτιμώμενο χρόνο έναρξης την 01-12-2018, ενός (1) ατόμου και συγκεκριμένα, ανά υπηρεσία, έδρα και ειδικότητα, ως εξής:

1 Βιοεπιστήμονας με κωδικό θέσης: 201810_PrecMed_PhDPH & επίπεδο σπουδών PhD

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

• -Προπτυχιακός τίτλος σπουδών στις Βιοεπιστήμες (Βιολογία, Βιοχημεία ή συναφή πεδία)
  • - Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών στις Βιοεπιστήμες (Βιολογία, Βιοχημεία ή συναφή πεδία)
  • - Διδακτορικός τίτλος σπουδών στις Βιοεπιστήμες (Βιολογία, Βιοχημεία ή συναφή πεδία)
  • - Εργαστηριακή εμπειρία συναφής με το αντικείμενο της προκήρυξης
  • - Εμπεριστατωμένη εμπειρία σε τεχνικές μοριακής βιολογίας και αλληλούχησης νέας γενιάς
  • - Εμπειρία σε ανάλυση δεδομένων μεταγραφωμικής - Μεταδιδακτορική έρευνα τουλάχιστον 5 ετών σε τεχνικές αλληλούχησης νέας γενιάς (RNA-seq, ChIP-seq, Exome-seq, κτλ.)
  • - Δημοσιεύσεις υψηλού δείκτη απήχησης σε διεθνή περιοδικά -Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας.

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΕΡΓΟΥ Έρευνα και εξαγωγή αποτελεσμάτων στην ιατρική ακριβείας.

Υποβολή αιτήσεων συμμετοχής: Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλουν την αίτηση (με αναφορά στον κωδικό της θέσης ) και με όλα τα απαραίτητα, κατά την πρόσκληση, δικαιολογητικά σε ένα (1) αρχείο pdf μόνο ηλεκτρονικά με διαβιβαστικό e-mail στη διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. με την ένδειξη:

Αίτηση στο πλαίσιο της πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος 201810_PrecMed_PhDPH.

Πληροφορίες στο τηλ.: 210 9656310 (εσωτερικό 175) ή στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. (κ. Παντελής Χατζής).

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: από 14-11-2018 έως και 13-12-2018

Περισσότερες Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο