Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Υπεύθυνος Ποιοτικού Ελέγχου

Υπεύθυνος Ποιοτικού Ελέγχου

Η Γ. Σαβοϊδάκης Α.Ε., μία από τις μεγαλύτερες εταιρίες στον χώρο της αρτοποιίας και της ζαχαροπλαστικής με ιδιόκτητο δίκτυο καταστημάτων, δύο υπερσύγχρονες μονάδες παραγωγής σε Ηράκλειο Κρήτης και Ρόδο και έντονη παρουσία στον χώρο της χονδρικής πώλησης (HO.RE.CA.), ζητά 1 άτομο για την παρακάτω θέση:

Υπεύθυνος Ποιοτικού Ελέγχου

Αρμοδιότητες:

• Εφαρμογή των διαδικασιών των συστημάτων ασφάλειας τροφίμων και ποιότητας της εταιρίας ISO 22000, ISO 9001, FSSC
  • Εναρμόνιση των διαδικασιών της εταιρίας με την υπάρχουσα νομοθεσία
  • Οργανοληπτικοί και εργαστηριακοί έλεγχοι ποιότητας
  • Εσωτερικές επιθεωρήσεις βάσει των αρχών των πρότυπων ασφάλειας και ποιότητας που εφαρμόζει η εταιρία
  • Προσδιορισμός και καταγραφή τεχνικών χαρακτηριστικών των προϊόντων – φάκελοι προϊόντων και συντήρηση του συστήματος τεχνικών προδιαγραφών για τις α' ύλες από προμηθευτές
  • Δημιουργία ετικέτας επισήμανσης προϊόντος – διατροφική δήλωση

Προσόντα:

• Απόφοιτος ΑΕΙ ή ΤΕΙ, μεταπτυχιακός τίτλος θα εκτιμηθεί
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά στον χώρο των τροφίμων
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό επίπεδο
  • Άριστη γνώση μηχανογραφικών συστημάτων ERP και MS Office

Προσωπικά στοιχεία:

• Πνεύμα συνεργασίας, ομαδικότητα
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών και ικανότητα εργασίας υπό πίεση χρόνου
  • Αντίληψη και ευελιξία

Παροχές εταιρίας:

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ανάλογο των προσόντων του υποψηφίου
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης