Αρχική -- Job Market -- JobMarket Notices -- Software Developer

Software Developer

Location: Kato Scholari, Thessaloniki, Greece

Η BETA CAE Systems ψάχνει για Software Developer με πάθος για την αλγοριθμική επίλυση προβλημάτων, την υπολογιστική μηχανική και υπολογιστική γεωμετρία.

Οι υποψήφιοι θα ενταχθούν στις ομάδες του Software Research & Development και κύρια καθήκοντα τους θα είναι ο σχεδιασμός και η εξέλιξη εργαλείων στην περιοχή του Morphing & Optimization.

Απαιτούμενα προσόντα:

Πτυχίο πολυτεχνικής ή άλλης σχολής θετικών επιστημών (παρακαλούμε να επισυναφθεί και η αναλυτική βαθμολογία)

Βασικές γνώσεις προγραμματισμού

Βασικές γνώσεις υπολογιστικής γεωμετρίας και αριθμητικής ανάλυσης

Πολύ καλή γνώση αγγλικών

Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Προσόντα που θα συνεκτιμηθούν:

Γνώση C/C++

Γνώση προγραμμάτων CAD/CAE

Γνώσεις παράλληλου προγραμματισμού

Προσφέρονται:

Σχέση εξαρτημένης εργασίας αορίστου χρόνου μετά από εξάμηνη αξιολόγηση